datum aktualizace údajů 13.4.2013 16:10:41

Společnost „E“/Czech Epilepsy Association, o.s.

241 722 136
info@spolecnost-e.cz
www.spolecnost-e.cz

Sociální poradenství a sociálně aktivizační služby

Liškova 959/3
142 00   Praha 4

Kapacita: volná

Popis služby
Společnost „E“ poskytuje podporu lidem, dětem s epilepsií a jejich blízkým.

Poskytujeme odborné sociální poradenství z oblasti: sociální, psychosociální, psychologické - odborné konzultace s psychologem – poradenství a intervence pro osoby s epilepsií a pro rodiny s výskytem epilepsie, zdravotní a právní

Odborné sociální poradenství je velmi úzce propojeno a doplněno vydáváním informačních tiskovin, v současné době zaměřené na 12 oblastí života s epilepsií (epilepsie a základní informace, první pomoc při záchvatech, ochrana proti úrazům, informace pro učitele, epilepsie a dítě, rehabilitační cvičení, psychologická péče, vliv výživy na lidský organismus, volný čas a sport, EEG test, epilepsie a partnerské vztahy a rodičovství, jak postupovat při určení diagnózy epilepsie). Dále jsme vydali a distribuujeme informační kartičky s pokyny první pomoci v případě epileptického záchvatu, ve dvou provedeních (pro klienty přeložení také do anglického jazyka) a pro širokou veřejnost. Společnost „E“ vydává také měsíčník Aura – informace o epilepsii. V celé ČR pořádáme odborné semináře a přednášky ve spolupráci s odborníky (neurology, epileptology, psychology, záchranáři atd.) o epilepsii a s nimi souvisejícími tématy ze sociální oblasti.

V Praze zajišťujeme sociálně aktivizační služby pro lidi s epilepsií a jejich blízké: realizuje se výuka AJ, kurzy šachů, muzikoterapie (kruhové tance), tvořivé středy (aranžování, vaření a rukodělné činnosti). Kroužek aranžování se osamostatnil v projekt propojený se zaměstnáváním lidí s epilepsií či jejich blízkých. Zajišťujeme také pražský Klub „E“, zde je vytvořený bezpečný a klidný prostor pro rozhovory klientů, navazování přátelství, výměnu zkušeností.

Pořádáme letní integrovaný tábor pro děti s epilepsií, tuzemský a zahraniční pobyt.
Všechny pobyty jsou realizovány za účasti lékaře.


Zobrazit všechny služby organizace/zařízení Společnost „E“/Czech Epilepsy Association, o.s.
Zobrazit všechny služby na adrese Liškova 959/3, Praha 4, 14200